Toggle navigation

فروش ماهی گاریز صید روز

9 ماه پیش

محل : هرمزگان, بندرعباس
ماهی گاریز

نام انگلیسی: Liza klunzingeri
نام بومی: گاریز، مید

وزن سایز کوچک: 50 گرم تا 70 گرم
وزن سایز توسط: 70 گرم تا 100 گرم
وزن سایز بزرگ: 100 گرم تا 170 گرم

ماهی گاریز یکی از محبوب ترین ماهی، میان مردم جنوب کشور است که مخصوص برشته کردن و کبابی است و سرشار از امگا3 بوده و برای بهبود عملکرد قلب و پیشگیری از سرطان بسیار موثر است.
مدل های پاک کردن و میزان دور ریز ماهی گاریز:
از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

پاک شده:شکم آن را تمیز می کنیم، قسمت های روده و دور ریز آن را خارج می کنیم و پولک و دم آن را می زنیم. تیغ و سر و دم آن را نگه می داریم.
میزان دور ریز مدل پاک شده: 25 درصد

روش های پخت ماهی گاریز:
به دلیل کوچک بودن ماهی گاریز بندرعباس ، مخصوص برشته کردن و کبابی است.

ارزش غذایی ماهی گاریز بندرعباس:
ماهی گاریز، ماهی پر چرب است و سرشار از امگا3، خاصیت ضدالتهابی داشته و باعث بهبود عملکرد قلب می شود و در کنترل و پیشگیری بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، انواع سرطان ها و بیماری های سیستم عصبی موثر است.
با خرید ماهی گاریز میتوانید این خواص را دریافت کنید.

مشخصات کلی ماهی گاریز:
باله پشتی ماهی گاریز دارای 4 شعاع نرم و 9 شعاع سخت می باشد. باله های مخرجی آن دارای 3 شعاع نرم و 9 شعاع سخت است. بدن این ماهی نقره ای رنگ است. ر.ی کمر ماهی کمی به رنگ خاکستری مایل می شود و در دو سمت سر و دم آن سیاه رنگ می شود.
این نمونه از ماهی ها به صورت گروه در نواحی کم عمق و نوار ساحلی دریای خلیج فارس زیست می کنند. کم تراز یک ساعت با انداختن تور در دریا و همچنین با استفاده از قلاب صید می شود.
خبری از ماهی گاریز و خرید ماهی گاریز در جنوب:
گاریز از ماهی های پرچرب ساکن آب های شور گرمسیری است، که بنا به گفته متخصصان و کارشناسان امور تغذیه مصرف آن نه تنها برای افراد دچار چربی خون بالا مضر نیست، بلکه باعث کاهش کلسترول بد خون هم می شود. هم چنین به علت این که این آبزی سرشار از امگا ۳ بوده، خاصیت ضد التهابی داشته و باعث بهبود عملکرد قلب می شود و در کنترل و پیشگیری بیماری های قلبی عروقی، دیابت، انواع سرطان ها و بیماری های سیستم عصبی موثر است.
کارشناسان تغذیه معتقدند کباب کردن یا برشته کردن ماهی موجب حفظ ارزش غذایی این ماده مغذی می شود.ماهی گاریز از طبع سردی برخوردار است به همین علت توصیه شده که همراه با چاشنی های گرم مصرف شود.
گاریز، ماهی کوچکی در اندازه ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر یا بیشتر و دارای خارهای به نسبت زیادی است که به وسیله ابزار مشتا (Moushta) یا حدر(Hadr) صید می شود و بیشتر به صورت برشته و کبابی طبخ می شود.
گاریز از خانواده ساردین ماهیان هستند که به صورت گله ای و گروهی در نواحی کم عمق و نوار ساحلی دریای خلیج فارس زیست می کنند و در کمتر از یک ساعت با انداختن تور در دریا وهم چنین با استفاده از قلاب صید می شود.
واحد : کیلوگرم
قیمت : توافقی
شماره ثابت : 09024738266

پیــام پلـــیس

لطفاً پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه از صحت آگهی یا خدمات ارائه شده به صورت حضوری اطمینان حاصل فرمایید.

پیــام خـــاک

خاک هیچ گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد . با مطالعه ی راهنمای خرید امن آسوده تر معامله کنید .